YAŞAM STANDARTLARINIZI ARTIRMAK İÇİN VARIZ…

Özel Medikar Hastanesi Hemodiyaliz Merkezi; uzman kadrosu ve tüm bilgi birikimiyle, böbrek yetmezliği hastalarının ihtiyaç duyacağı tüm konularda en iyi sağlık hizmetini vermek üzere tasarlanmış ve hastanemizin diğer branşlarıyla birlikte tam bir koordinasyon halinde çalışacak şekilde yapılandırılmıştır.
Özel Medikar Hastanesi sahip olduğu uzman kadro ve en üst düzey teknolojik donanımla hemodiyaliz hastalarımızın hizmetindedir. Hastanemizde hemodiyaliz hastalarımızın böbrek yetmezliği nedeniyle karşılaşmış oldukları tüm sorunları çözecek her biri konusunda uzman ekiplerle hastalarımızın sorunlarına en hızlı şekilde müdahale edilmektedir.
Hemodiyaliz Merkezi, hastalarımıza sağlık hizmetini en iyi şekilde sunmanın yanında hastalarımızın konforu için gerekli olan tüm ayrıntılar düşünülerek oluşturulmuştur.  37+1 yatak kapasiteli salonlarımızda; anında diyaliz yeterliliğini gösteren ve Kt/V ölçümü yapabilen Gambro AK96 ve Fresenius hemodiyaliz cihazları ve diğer hastalardan ayrı olacak şekilde tasarlanmış Hepatit B ve Hepatit C odaları ile hizmet vermekteyiz.
Hasta yataklarımız hastalarımızın konforu düşünülerek tasarlanmış olup; kişisel kulaklık ve LCD televizyonlarımızla seansınızı daha kaliteli geçirmeniz hedeflenmiştir.
Hastalarımız ve refakatçileri için kahvaltı, yemek, soğuk sıcak içecek ikramımız mevcuttur. Hastalarımızın yemekleri diyetisyen kontrolünde hazırlanmakta olup, hekim kontrolünde sunulmaktadır.
Hemodiyaliz tedavisinde kritik önemi olan damar yolu ile ilgili sorunlar oluştuğunda veya AV fistül / kateter ihtiyacında; tecrübeli KVC uzmanlarımız tarafından ve anestezi uzmanları gözetiminde gerekli hertürlü tıbbi müdahale yapılabilmektedir.
Hemodiyaliz sistemindeki her türlü bakteri hastalar için potansiyel bir tehlikedir. Bunun bilinci ile su sistemimizin kontrolleri teknik ekiplerimiz tarafından düzenli olarak yapılmakta ve su numuneleri Sağlık Bakanlığının önerdiği kurumlarda analiz ettirilmektedir. Su sistemi Gambro Online sistemidir ve üretilen diyaliz suyu bekletilmeden, su tankı kullanılmadan direkt hasta tedavisine aktarılır, böylece diyaliz suyuna bağlı enfeksiyon oluşma ihtimali tamamen ortadan kaldırılmıştır.
Hastalarımızın transferlerini modern donanımlı ve konforlu servis araçlarımız; ihtiyaç halinde tam teşekküllü ambulanslarımız ile sağlamaktayız.

HEMODİYALİZ EKİBİNDE KİMLER YER ALIR?
Hemodiyaliz merkezimizde; 1 diyaliz sertifikalı Dahiliye Uzmanı; 1 diyaliz sertifikalı Pratisyen Hekim, 1 Uzman Psikolog, 1 Diyetisyen, 9 diyaliz sertifikalı Hemşire ve Teknisyen ile hizmet vermekteyiz.

HEMODİYALİZ HAKKINDA GENEL BİLGİLER
Böbrek yetmezliği sonucunda vücuttaki zararlı maddelerin ve sıvıların uzaklaştırılması için geliştirilen yapay bir kan temizleme makinesi olan diyaliz insan üzerinde kullanıldığında, yaşam süresinin ve kalitesinin artmasını sağlamıştır. Bu şekilde diyaliz makinesine bağlanılarak kanının temizlenmesi işine de hemodiyaliz denilmektedir
Halen bu yöntem tüm dünya ülkelerinde yaygın olarak uygulanmaktadır. Böbrek yetmezliğinde acil tedavi gerektiğinde bugün için uygulanabilecek tek tedavi seçeneği hemodiyalizdir.

İletişime Geçin E-mail gönder