Hastalara ilk müdahalenin en hızlı ve en doğru şekilde yapılmasının çok önemli olduğunun bilincinde olan Özel Medikar Hastanesi Acil Servis’i, gelişmiş teknik donanımı, destekleyici tıbbi ekipmanları ve tecrübeli doktor kadrosuyla hastalarımıza 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

Acil Servis’e müracaat eden hastalarımız, buradaki ekibimiz tarafından değerlendirilir. Gerekli görüldüğü takdirde hiç zaman kaybetmeden, hastanemizde bulunan diğer bölümlerden uzman doktorlarımız ve yardımcı personel davet edilir. Böylece tanı ve tedavi sürecinde koordineli ve hızlı bir şekilde çalışma ortamı sağlanır. Acil Servis mesai saatleri içinde hastanemizdeki mevcut tüm branşlar tarafından desteklenmektedir. Mesai saatleri dışında da gerekli olduğunda uzman doktorlar tarafından desteklenmektedir.

Genel Cerrahi, Kardiyoloji, Göz Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, İç Hastalıkları vb. tüm departmanlarımız, hastalarımızın hizmetindedir. “Hasta odaklı” anlayışımız ile kurduğumuz bu iletişim ağı sayesinde gerekli olan tüm müdahaleler en hızlı şekilde yapılabilmektedir. En son bilimsel standartlara uygun olarak yapılandırılmış tıbbi cihazlar ile donatılmış olan Acil Servisimiz’in müşahade ve girişim odalarında hastalarımıza; ilk müdahale, tetkik, gözlem ve tedaviler yapılmaktadır. 24 saat boyunca Röntgen, Bilgisayarlı Tomografi (BT), Ultrasonografi gibi görüntüleme cihazları ile tüm laboratuvar tetkikleri de acil olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca tam donanımlı Ambulanslarımız ile mümkün olan en kısa sürede hastalarımıza ulaşılmakta ve Acil Servisimiz ile koordineli olarak gerekli hazırlıklar yapılmaktadır. Gerekli görüldüğü takdirde de şehir dışı hasta nakillerinde ambulanslarımız aynı titizlikle görevlerine devam etmektedir.

Amacımız, “hizmet bütünlüğü” içerisinde hastalarımıza hizmet vermektir. Acil Servis’te çalışan tüm personelimiz, belirli aralıklarla düzenlenen hizmet içi eğitimler ile bilgilerini yenilemekte ve literatürdeki son gelişmelerle ilgili sürekli bilgilendirilmektedir.

İletişime Geçin E-mail gönder