Medikar ‘a Hoşgeldiniz

Özel Medikar Hastanesi Batı Karadeniz’in merkezinde, tüm  branşlarda hizmet veren, tam donanımlı bir sağlık merkezidir.

22080 m² kapalı alana sahip Medikar Hastanesi’nin mimari, tıbbi ve teknik donanımı, titiz ön araştırmalar sonucu, dünyaya örnek olabilecek nitelikte  tasarlanmış ve uygulanmıştır.

Ameliyathaneler, doğumhaneler, yoğun bakımlar, görüntüleme ve tanı merkezleri, tıbbi tedavi üniteleri ve acil servis ünitelerine kurulan tıbbi teknolojik cihazlar , Medikar Hastanesi hekimlerine zor vakaları kabul etme, tanı koyma ve tedavi etme olanağı sunmaktadır. Bu sayede Karabük ve çevre illerde yaşayan insanlarımız, Medikar Hastanesi’nde yaşadığı bölgeden uzaklaşmadan tedavi olma imkanı bulur.

Hastanemizde toplamda 42 yoğun bakım yatağı, 32 gözlem yatağı, 92 servis yatağı, 38 diyaliz yatağı mevcuttur.

 Yoğun bakım üniteleri ve hasta odalarında, özenli tıbbi takip ve otel konforu iç içedir. Tamamı gün ışığı alan hasta odalarında, her ayrıntı düşünülerek hasta ve hasta yakınlarının rahat etmesi sağlanmıştır.Medikar Hastanesi laboratuvarları, kısa zamanda doğru sonuçlar vererek, hastaların teşhiş, tedavi ve bakım süreçlerine gerekli katkıyı yapmak için  dünyada eşdeğer merkezlerde kullanılan güncel ekipmanla oluşturulmuştur.

Özel Medikar Hastanesi bünyesinde 5 Ameliyathane, 8 Yataklı Dahili Yoğun Bakım Ünitesi, 11 Küvözlü Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, 8 Yataklı Koroner Yoğun Bakım Ünitesi, 7 Yataklı Kardiyovasküler Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi, 7 Yataklı Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi, 3 Doğumhane ve 37+1 cihazlı diyaliz merkezi bulunmaktadır. Ayrıca Hastanemizde  24 Saat görev yapan Acil Servis ve ambulans hizmeti  mevcuttur.

Medikar Hastanesinin tüm çalışanları, “sağlığa uzanan dost eli” anlayışıyla, kaliteli sağlık hizmetini toplumun her kesimine ulaştırmayı hedefler; tıbbi etik ve ilkelerden taviz vermeden çalışırlar.   Medikar Hastanesi, tüm bu özellikleriyle Türkiye’de öncü hastane olmayı hedeflemektedir.

Sağlığınız, yaşam konforunuz ve özgürlüğünüzdür. Medikar’da sağlığınız güvende.

“MİSYONUMUZ
Tüm hizmetlerimizi; tıbbi etik ve genel sosyal ilkelerden ödün vermeden, tıbbi teknolojinin en son imkânlarını, tanı ve tedavi metodlarını kullanarak, alanında uzman ekibimizle insanı önceleyen, hasta haklarına saygılı, çevreye duyarlı, hasta ve çalışan güvenliğini ön planda tutan bir anlayışla ve özveriyle, sevgiyle sizlere sunmak, dost elimizi sizlere uzatmak, bölgenin ve ülkenin en iyi sağlık kuruluşu olmak için varız.“

“VİZYONUMUZ
Batı Karadeniz Bölgesinin öncü hastane konumundaki Medikar Hastanesi “Sağlığa Uzanan Dost Eli” ve “Sağlık Herkes İçin Bir Haktır” anlayışıyla, kaliteli, yenilikçi, güvenilir sağlık hizmetlerini uzman, deneyimli sağlık personeli ve son teknoloji tıbbi cihazlarıyla, tıbbi etik ve genel sosyal ilkelerden taviz vermeden sizlere sunmaya devam edecek, bölgesinin ve ülkemizin öncü, güvenilir, referans ve lider bir sağlık kuruluşu olmayı başaracaktır. .”

Temel Değerlerimiz

photo

Medikar Hastanesi Olarak Değişmeyen Değerlerimiz;

Temel değerimiz, bireylerin sağlıkla ilgili gereksinimlerini karşılamak ve daha sağlıklı bir yaşam sürebilmelerini sağlamak için sağlık hizmetlerini herkesin kolayca ulaşabileceği şekilde belli standartlarda sunmak; toplumu bilinçlendirmek, sürekli eğitimlerle kendi ekibimizi geliştirmektir.

Tüm çalışanlarımız, hastalar ve hasta yakınlarına çağdaş sağlık hizmetini, insancıllık ve bilimsellik ilkeleri çerçevesinde, güleryüz, ilgi, sevgi, şefkat ve saygıyla vererek; her aşamada anlaşılır ve nazik bir dille onları bilgilendirmeyi görev sayar.
Koşulsuz Hasta Memnuniyeti prensibimiz doğrultusunda, Medikar Hastanesi’nden hizmet alan hasta ve hasta yakınlarının memnuniyeti sistemli olarak izlenir ve elde edilen sonuçlar hizmetler kalitesini daha da arttırabilmek için değerlendirilir.
Hastanemizde, kanun ile müsaade edilen haller ile tıbbi zorunluluklar dışında, hastanın özel hayatının ve aile hayatının gizliliğine dokunulmaz. Hastaların, ırk, dil, din ve mezhep, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç ve ekonomik ve sosyal durumları ile sair farklılıkları dikkate alınmaz.

Hastalarımızla olan ilişkilerde ticari kaygılar taşımaz, hastanın gereksiz ödemeler yapacağı mekanizmalar oluşturmaz.

↑ YUKARI